- A + A
Haber Galerisi
Ağrı’da SERKA desteğiyle foto safari etkinliği düzenlenecek
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile Ağrı’daki kamu kurumlarının işbirliğiyle 21-22 Mayıs günlerinde ödüllü foto safari etkinliği düzenlenecek.
15.05.2021 19:32:01

Ağrı’daki tarihi, turistik ve doğal güzellikler kurumların işbirliğiyle düzenlenecek olan 2.Foto Safari etkinliği ile tanıtılacak. Ağrı Valiliği, Ağrı Belediyesi, Serhat Kalkınma Ajansı, Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Foton Derneği tarafından düzenlenen foto safari etkinliği 21-22 Mayıs günlerinde gerçekleştirilecek. Profesyonel fotoğrafçıların ücretsiz katılabilecekleri foto safari etkinliği ile Ağrı kent merkezi ile ilçe ve köylerinin tarihi, turistik mekanları ile sosyal yaşamın belgelenmesi, tarihi dokusunun bilinirliğinin arttırılması ve kentin tanıtımının yapılması amaçlanıyor.

Foto Safari etkinliğine Türkiye geneli çok sayıda profesyonel fotoğrafçının katılması bekleniyor. Her fotoğrafçının 10 eserle katılabileceği foto safari etkinliğinin jürisi Coşkun Aral, Ali İhsan Öztürk, Mustafa Seven ve Tahin Helvacı’nın da aralarında bulunduğu 9 kişiden oluşuyor. Safari etkinliği sonrası 23 Mayıs günü fotoğrafçıların farklı mekanlarda çektiği fotoğrafların değerlendirilmesi yapılarak sonuçları açıklanacak. Etkinlik sonucunda dereceye girenlere ödülleri verilecek. Foto safari etkinliğinde birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL ve üçüncüye 500 TL ödül ve sergileme ödüllerine de 250 TL ödül verilecek.a