- A + A
Haber Galerisi
Kars’ta tarım arazileri bilimsel yöntemlerle planlanacak
Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) desteğiyle, tarım arazilerinin daha verimli ve bilimsel yöntemlerle kullanılması amacıyla Kars Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli personele Netcad eğitimi verilecek.
25.11.2021 17:35:30

Kars Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli, Serhat Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı kapsamında Netcad eğitimi alacak. Destek almaya hak kazanan projenin sözleşmesi SERKA Genel Sekreteri Nurullah Karaca ile Kars Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Altıntaş tarafından imzalandı. Ajans’ın Teknik Destek Programı kapsamında imzalanan sözleşmeyle İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli 25 personele Netcad eğitimi verilecek. Eğitim, ildeki tarım arazilerinin daha verimli ve bilimsel yöntemlerle kullanılmasını amaçlıyor. Proje kapsamında verilecek eğitimle, toprağın korunması, geliştirilmesi, tarım arazilerinin sınıflandırılması, asgari tarımsal arazilerinin belirlenmesi, kentteki arazi bölünmelerinin önlenmesi, tarımsal arazilerin çevre öncelikli sürdürülebilir kalkınma ilkesine uygun olarak planlı kullanımını sağlayacak arazi yönetiminin belirlenmesini hedefliyor. Eğitim alacak 25 personel, dijital tabanlı arazi planı geliştirebilecek. Verilecek Netcad eğitimiyle, tarım arazilerinin belli standartlarda kategorize edilerek nitelikleri ile birlikte belirlenmesi, tarımda yapılan arazi parsellerinin amacına uygun kullanılması, korunması ve geliştirilmesi ve aynı zamanda sürdürülebilir arazi yönetim envanterinin çıkarılması hedefleniyor.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız