- A + A
Haber Galerisi
Kars, Uluslararası Konferans İle Dünyaya Tanıtılıyor
Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği mali iş birliği çerçevesinde finanse edilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Operasyonel Programı (CISOP) kapsamında Kars Valiliği himayelerinde Serhat Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Tarihi Kimliği ile Kars Kenti Projesi kapsamında 29 Şubat 2024 - 2 Mart, 2024 tarihlerinde Uluslararası Kars Konferansı ve tanıtım etkinlikleri düzenleniyor.
28.02.2024 18:04:12

1 Mart Cuma günü Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda açılış konuşmaları ile başlayacak Uluslararası Kars Konferansı; UNESCO, UNDP, COP24, EUSALP gibi uluslararası kuruluşlardan konuşmacıların katılacağı panellerle devam edecek. Ulusal basının yanı sıra, Associated Press, Al Jazzere, Agence France Presse, Financial Times, France 24 Radio gibi uluslararası basının da takip edeceği panellerde; 'Yöresel Gastronominin Turizme Etkisi', 'İklim Değişikliğinin Dağ ve Kış Turizmi ile Kayak Merkezlerine Etkileri ve Bu Yönde Avrupa'da Alınan Önlemler ile En İyi Örnekler' ve 'Zaman ve Tarihe Yolculuk: Kars'ın Kültürel Miras ve Tarih Alanlarındaki Zenginliği' konuları ele alınacak.

Ayrıca, faaliyet kapsamında 2 Mart Cumartesi günü ise bir dizi tanıtım etkinlikleri gerçekleştirilecek. Ayhan Sicimoğlu ve Mustafa Seven’in sosyal medya paylaşımlarıyla katılım göstereceği faaliyet kapsamında kaz yemeği ile bir yemek yarışmasında birincilik kazanan Esra Tokelli’nin Gazi Kars Bedesteni’nde kaz ciğerinden yapacağı yemek şovu ve DJ Emre Duygu’nun performansı eşliğinde Sarıkamış’ta ünlü snowboardcu Süleyman Atlı’nın gece kayağı şovunun yanı sıra Mümin Sarıkaya da Gazi Kars Bedesteni bölgesinde bir konser verecek.

Tarihi, zengin kültürü, büyüleyici doğası, spor olanakları ve yerel lezzetleriyle Türkiye’nin en önemli turistik kentlerinden biri olan Kars’ın uluslararası boyutta tanıtılacağı konferans ve tanıtım etkinliklerine Kars  halkı da davetlidir.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız