- A + A
Haber Galerisi
Sarıkamış’a SERKA destekli tekstil atölyesi kurulacak
Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) desteğiyle “Çalışan ve Üreten Gençler Programı” kapsamında Sarıkamış ilçesine 200 kadın ve gencin istihdam edileceği tekstil atölyesi kurulacak.
14.06.2022 17:46:28

Genç işsizliği sorunu ile mücadele kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokole istinaden başlatılan “Çalışan ve Üreten Gençler Programı” bu kez Kars’ın Sarıkamış ilçesinde uygulanacak. Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemek ve istihdam edilebilirliğini sağlamak amacıyla yürütülen “Çalışan ve Üreten Gençler Programı” kapsamında Sarıkamış’ta 200 kadın ve gencin istihdam edileceği tekstil atölyesi kurulacak. Projenin sözleşmesi SERKA Genel Sekreteri Nurullah Karaca ile Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali tarafından imzalandı. Proje kapsamında, Sarıkamış Millet Bahçesi Mevkiinde 1.500 metrekarelik kapalı alana sahip bir tekstil atölyesi ile sosyal alan yapılacak. Atölye bölgesinde belediyeye ait bir binanın da tadilatı yapılarak kreşe dönüştürülmesi hedefleniyor. İnşaat işlerini Sarıkamış Belediyesi’nin yapacağı tekstil atölyesi, 200 kadın ve gencin istihdam edilmesi şartıyla özel sektöre kiraya verilecek. Projenin 15 ayda tamamlanarak hizmete başlaması amaçlanıyor.  

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız