- A + A
Haber Galerisi
SERKA, Ağrı’da 4 projeye destek verecek
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Bölgesel Rekabet Edebilirliğin Artırılması Programı (REKAP) kapsamında Ağrı’da 4 projenin hayata geçirilmesi için sözleşme imzaladı.
16.12.2021 11:00:41

Serhat Kalkınma Ajansı, Bölgesel Rekabet Edebilirliğin Artırılması Programı’na (REKAP) Ağrı’dan yapılan başvurularda başarılı bulunan 4 projenin sözleşmesini imzaladı. SERKA Genel Sekreteri Nurullah Karaca ile firma temsilcileri arasında imzalanan sözleşmeler 2022 yılında uygulanmaya başlanacak. Ajans’ın mali desteği ve firmaların eş finansmanıyla birlikte Ağrı’da 3 milyonluk bir yatırım hayata geçirilecek. Bölgesel Rekabet Edebilirliğin Artırılması Programı, bölge ekonomisi için önemli görülen sektörlerde verimliliğin, yenilikçi uygulamaların, kapasitenin, katma değerin ve rekabetin ulusal ve uluslararası ölçekte arttırılması amacıyla açıldı. Program kapsamında başta tekstil ve süt ürünleri olmak üzere birçok alt sektöre destek veriliyor. Programın, başta imalat sanayiinde üretim kapasitesinin ve istihdamın artırılması olmak üzere, verimliliğin sağlanmasına, modern üretim teknikleri kullanımının yaygınlaştırılmasına, markalaşmaya ve ürün çeşitlendirmeye katkı sunması hedefleniyor. Serhat Kalkınma Ajansı bu hedeflere ulaşmak amacıyla bütçeleri 200 bin ila 1 milyon 200 bin arasında değişen KOBİ projelerine destek vererek, gelecek yıl Ağrı’da 3 milyonluk yatırımı hayata geçirmiş olacak.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız