- A + A
Haber Galerisi
Taşdemir, Ağrı Ar-Ge Merkezini gezdi
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir, Ajansın desteğiyle Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen AR-GE Merkezini gezdi.
20.09.2021 16:16:51

SERKA Genel Sekreteri Taşdemir, göreve yeni atanan Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek’i makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Taşdemir daha sonra Milli Eğitim Müdürü Kökrek, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Abdulhalik Karabulut ve MEB AR-GE Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk’le beraber SERKA’nın destek verdiği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ni (AR-GE) gezdi. İl Müdürü Kökrek, AR-GE merkeziyle ilgili bilgi vererek, şunları söyledi: “Kurulan bilim merkezi kapsamında Hololens teknolojisini içeren, anatomi simülatörü içeren Sanal Gerçeklik alanı ve insansız robot, Delta robot, 6Dof hareketli platform, Seri robot içeren Robotik alan olmak üzere iki tema belirlenip temalara uygun eğitim sınıfı ve sergi alanı oluşturulmaktadır. Eğitici eğitimi alacak olan bölgemiz eğitim kurumlarında görev yapan en az 20 öğretmen, sanal gerçeklik ve robotik uygulama alanına gelecek en az 120 birey ve sanal gerçeklik sınıfında en az 60, ilkokul-ortaokul öğrencilerinin yer alacağı robot sınıfında en az 60, lise öğrencilerinin yer alacağı robot sınıfında en az 60, akıl ve zeka oyunları sınıfında en az 72, okul öncesi sınıfında en az 72 olmak üzere toplam 504 öğrenci hedef grubumuzu oluşturmaktadır.” Kurum yetkilileri daha sonra AR-GE merkezindeki sınıfları gezdi.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız