- A + A
Haber Galerisi
Taşdemir, Ağrı OSB Müdürlüğü ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünü ziyaret etti
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir, Ağrı Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Orhan Bilgin ile Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ersin Bulan’ı ziyaret ederek iki kurumun çalışmaları ve SERKA’nın yeniden yapılanmasıyla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.
29.01.2021 10:55:05

SERKA Genel Sekreteri Taşdemir, Ağrı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Gökhan Özince ve Sanayi, Ulaştırma ve Enerji Birim Başkanı Ramazan Mutlu Doğaner’le birlikte Ağrı Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Orhan Bilgin ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ersin Bulan’ı ziyaret etti. Taşdemir ve Bilgin, Ağrı’ya yatırımcı çekilmesi, yatırımcılara danışmanlık hizmetinin sunulması ve Ajans’ın verebileceği destekler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede, Ağrı’nın sanayi yapısı, OSB’nin altyapı durumu ve ihtiyaçları ele alındı. İldeki yatırım ortamına ilişkin önemli konuların gündeme geldiği görüşmede, OSB’nin uzak olması nedeniyle girişimciler tarafından yeterli yatırımın yapılmadığı belirtildi. OSB’nin mevcut altyapı durumunun geliştirilmesi ve ikinci etabının farklı bir yere kurulması, Küçük Sanayi Sitesinin (KSS) de mevcut OSB’nin bulunduğu alana taşınması gibi konular üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşmede, Ağrı’nın kazanımlarının artırılması açısından ildeki imalat sanayinde gelişme dinamiklerinden olan Tekstilkent ve KOBİ Merkezi gibi alanların ihtisas OSB’ye dönüştürülmesi, yeni kurulması düşünülen Gıda Kent’in İhtisas OSB kapsamına alınması konuları masaya yatırıldı. Çalışmaların her iki kurum arasında işbirliği içerisinde yürütülmesine karar verilerek, üretim altyapısına sahip alanların ihtisas OSB’ye çevrilmesi ve taşınması düşünülen KSS ile 2. Etap OSB’nin yatırımcı tarafından cazip olacak bir alana kurulması yönünde fizibilite yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.

Taşdemir ve birim başkanları daha sonra OSB Müdürü Ersin Bulan’ı ziyaret etti. Görüşmede, OSB’deki yatırımları, altyapı durumu ve ihtiyaçları ele alındı. SERKA Genel Sekreteri Taşdemir, Ağrı OSB içerisinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bulunmasının beşeri sermayenin gelişmesi açısından önemli olduğunu ve bu konuda kentin teknik eleman ihtiyacını gidermeye katkı sağlayacağını söyledi.