- A + A
Genel Sekreterlik

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri Nurullah Karaca 1982 yılında Ardahan’ın Hanak ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ardahan’da, lise öğrenimini Erzurum Fen Lisesi’nde tamamladı. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Ardahan Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

2006-2008 yılları arasında Ata Uluslararası Bağımsız Denetim A.Ş.’de denetçi yardımcılığı, 2008-2011 yılları arasında Groupama Emeklilik A.Ş.’de mali raporlama uzmanı olarak görev yaptı. 8 Nisan 2011 tarihinde Serhat Kalkınma Ajansı’nda uzman olarak göreve başladı. Ajansta İzleme ve Değerlendirme Birim Uzmanlığı, Ardahan Yatırım Destek Ofisi Uzmanlığı ve Ardahan Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. Ardahan’da koordinatörlük görevini yürütürken, 01 Kasım 2021 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği’ne vekâleten atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Karaca, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız