- A + A
Haber Galerisi
2021 YILI SOSYAL GELİŞMEYİ DESTEKLEME PROGRAMI SONUÇLARI AÇIKLANDI
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Serhat Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) değerlendirme süreci tamamlanarak sonuçları 02.08.2021 tarihinde ilan edildi.
03.08.2021 14:50:10

SERKA’dan SOGEP kapsamında Bölgeye 13 Milyonluk Yatırım

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Serhat Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP)  değerlendirme süreci tamamlanarak sonuçları 02.08.2021 tarihinde ilan edildi.

İllerde yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak amaçlarını önceleyen program kapsamında TRA2 Bölgesi’nden 6 proje başarılı bulundu.

Desteklenen 6 projeye 13 milyon tutarında hibe desteği almaya hak kazanıldı.  Projelere ilişkin bilgiler aşağıda yer almakta olup TRA2 Bölgesi’nde yaklaşık 23 Milyon TL büyüklüğünde yatırım yapılması öngörülmektedir. Kamu, özel sektör ve STK temsilcilerinden kurum ve kuruluşlarla yürütülecek projelerle; istihdama yönelik eğitimler verilmesi, dezavantajlı grupların istihdama katılarak ya da kendi işini kurmak suretiyle iş gücüne katılım sağlaması ve atıl kamu binalarının ekonomiye kazandırılması sağlanacaktır. Bölgedeki yöresel ürünlerin katma değeri artırılarak dezavantajlı gruplara yeni iş imkanları oluşturulacaktır.

 

   Referans Numarası

 

 

    İl

 

Proje Adı

Yararlanıcı Kurum

 

TRA2/21/SOGEP/AĞ4

 

Ağrı

Ağrı Genç Girişim ve Tasarımhane 4.0

TÜGVA

 

TRA2/21/SOGEP/AR3

 

Ardahan

 

Eğitim Meslek Kazandıracak

 

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü


 

TRA2/21/SOGEP/AR1

 

Ardahan

Kura’nın Bereketi: Ardahan’ın Yerel Peynirleri Kadınların Elinde Yeniden Hayat Buluyor

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası

 

TRA2/21/SOGEP/IĞ3

Iğdır

Iğdır Gelişiyor: Seralarda Üretim, Kınalı Eller İle Buluşuyor

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü

 

TRA2/21/SOGEP/KA2

 

Kars

Altın Kaz

Selim Belediyesi

 

TRA2/21/SOGEP/KA3

 

Kars

Yünümüzü Koruyoruz, Geleceğimizi Dokuyoruz

Koyun Yünü Geliştirme ve El Dokuma Halı Kilim Kooperatifi

         
Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız