- A + A
Haber Galerisi
7. Çıldır Gölü Altın At Buz Festivali
Serhat Kalkınma Ajansı, Ardahan Valiliği, Çıldır Kaymakamlığı ve Çıldır Belediyesi işbirliği ile 12 Şubat Cumartesi günü 7. Çıldır Gölü Altın At Buz Festivali gerçekleştirilecektir.
10.02.2022 12:53:13

Bölge’de “Turizm Destinasyonlarının Geliştirilmesi ve Markalaşması” Sonuç Odaklı Programı kapsamında yürütülen organizasyon başta Çıldır, Ardahan olmak üzere Bölge turizmi için oldukça önem taşımaktadır. Çıldır Gölü Altın At Buz Festivali yerel ve ulusal basın tarafından her yıl dikkatle takip edilmektedir. Bu yönü ile Ardahan turizm sektörü için önemli organizasyon olan “Çıldır Gölü Altın At Buz Festivali” Serhat Kalkınma Ajansı, Ardahan Valiliği, Çıldır Kaymakamlığı ve Çıldır Belediyesi işbirliği ile 12 Şubat Cumartesi günü yapılacaktır. Yaklaşık 40 cm buz tutan Çıldır gölü üzerinde atlı kızak, dörtnal, rahvan, atlı cirit ve atletizm yarışmaları, atlı okçuluk, atlı cirit buz pateni ve buzda dans gösterileri gerçekleştirilecektir. Ayrıca göl üzerinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran ve Kafkas Üniversitesi Halk Oyunları ekibi de festivale katılan misafirlere keyifli anlar yaşatacaktır.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız