- A + A
Haber Galerisi
Ardahan Kazı Çalıştayı
Serhat Kalkınma Ajansı ve Ardahan Ticaret Sanayi Odası işbirliği ile Ardahan ilinde 9 Haziran 2022 tarihinde Ardahan Kazı Çalıştayı yapılacaktır.
03.06.2022 08:29:58

Ardahan ilimiz Kaz yetiştiriciliği ve mevcut kaz hayvanı sayısı bakımından Türkiye’nin öncü illerinden bir tanesidir.  Ardahan ili halkı mevcut ekonomik gelirini tarım ve hayvancılıktan sağlamakta olup kaz yetiştiriciliği önemli ekonomik gelirlerden bir tanesidir. Ardahan Kazı 22 Ocak 2022 tarihinde Coğrafi işaretini almış olup Ardahan ilinde coğrafi işaretli kaz ürününü tanınırlığını ve katma değerinin arttırılması planlanmakta olup bu kapsamda ilimizde Kaz yetiştiriciliğinin gelişmesine faydalı olmak için 9 Haziran 2022 tarihinde Âşık Şenlik Kültür Merkezinde Ardahan Kaz Çalıştayı gerçekleştirilecektir. Çalıştayda, Kaz Yetiştiriciliği, Kaz Üretimi, Kaz Etinin Katma Değer Kazandırılması kapsamında yapılması gerekenler, Kaz Ciğeri, Ardahan Kazının Tescil Süreci konularına değinilecek panel gerçekleştirilecektir. Ayrıca Çalıştay kapsamında kaz üreticilerine yetiştiricilik eğitimi verilecektir.

 

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız