- A + A
Haber Galerisi
Dijital Yol Platformu Yayında
29.08.2022 16:48:42

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü (KAGM) iş birliğinde Dijital Yol | KOBİ Dijitalleşme Platformu hayata geçirildi.

Platform’da:

• İmalat sanayii ve turizm sektörü işletmeleri için dijital olgunluk seviyesi ölçülüyor,

• Olgunluk sonucuna göre teknoloji ürünü tedarikçileri ve danışmanlarla eşleşme sağlanıyor,

• Kalkınma ajansları başta olmak üzere fon olanakları sunuluyor,

• Dijital Yol Projesi kapsamında eğitimler ve ücretsiz danışmanlıklar sağlanıyor. Platformun resmi lansmanının üst düzey katılımla Eylül ayında yapılması planlanıyor.

Platform Bağlantısı http://dijitalyol.org/

Türkiye’nin Başlıca SaaS Pazar Yeri (Marketplace) Oluşturuluyor UNDP VE KAGM, TEKNOLOJİ TEDARİKÇİLERİNİ İMALAT SANAYİİ VE TURİZM SEKTÖRLERÜNE YÖNELİK “HİZMET OLARAK YAZILIM (SOFTWARE AS A SERVİCE)” ÜRÜN VE HİZMETLERİ PLATFORM’A KAYDETMEYE ÇAĞIRIYOR Platform modüllerinden birisi yerli teknoloji tedarikçilerinin ürün ve hizmetlerinin KOBİ’lere sunulduğu SaaS Pazar Yeri olarak kurgulandı ve faaliyete geçirildi. Bu modül SaaS uygulamaları başta olmak üzere bulut ve web tabanlı çözümleri (IaaS, PaaS, DaaS, MSaas, MBaaS, DCaaS dahil) ve uygun masaüstü çözümleri, ihtiyaçlarına göre KOBİ’lere sunacak altyapı ile oluşturuluyor. Uygulamalar aynı zamanda Platform ana sayfasından genel kullanıma yönelik olarak künye bilgileri ile yayınlanıyor. İlgilenen teknoloji tedarikçilerinin kayıt için;

1) https://dijitalyol.org/ sitesine (teknoloji tedarikçisi rolü ile) kayıt olması,

2) İşletme ana sayfasında yer alan “teknoloji ürününü kaydet” butonuyla yönlendirilen SaaS Hizmetleri bölümünde “uygulama ekle”yi seçerek bilgileri girmesi yeterli olacaktır.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız