- A + A
Haber Galerisi
Posof Fasulyesi Yetiştiriciliği Eğitimi
Serhat Kalkınma Ajansı ve Posof İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile Posof ilçesinde 20-21-22 Eylül 2022 tarihlerinde 18-34 yaş aralığında bulunan 20 genç bireye 3 günlük Posof Fasulyesi Yetiştiriciliği Eğitimi verilecektir. Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara 15 kg Posof fasulyesi tohumu dağıtılacaktır.
05.09.2022 10:53:32

Posof ilçesi meyve ve sebze üretimi, arıcılık faaliyetleri ile doğal beslenmeye önem verenlere eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Posof denildiği zaman bilenlerin aklına ilk olarak Posof fasulyesi gelmektedir. Coğrafi işaret alan Posof fasulyesi ata tohumlarının ekiminden toplanmasına kadar geçen süreçte gübre ve ilaç kullanılmaması ile hem lezzetiyle hem de görseli ile Posof ilçesinin önemli değerlerinden bir tanesidir. Ajansımız ve Posof İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile bu önemli değerin ekiminin ve üretiminin yaygınlaştırılması adına 18-34 yaş aralığındaki genç bireylere Posof Fasulyesi Yetiştiriciliği Eğitimi verilecektir. Eğitim 3 gün sürecek olup eğitime katılmak isteyen kişilerin https://tinyurl.com/mrxrwmc4 bağlantı adresinde bulunan başvuru formunu 05-11 Eylül 2022 tarihleri arasında doldurmaları gerekmektedir. Teslim alınan başvuru formları ajans ve ilçe müdürlüğü çalışanlarından oluşacak komisyon tarafından değerlendirilecek olup 14.09.2022 tarihinde eğitime katılmaya hak kazanan kişilerin listesi Ajansımız internet sitesinde yayınlanacaktır.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız