- A + A
Haber Galerisi
Serhat Kalkınma Ajansı “Kars Girişimcilik Kampı” Başvuruları Başladı
Serhat Kalkınma Ajansı Sosyal Girişimcilik Günleri kapsamında Kars Girişimcilik Kampı düzenleniyor. Eylül ayında; Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerine yönelik düzenlenen sosyal girişimcilik eğitimleri sonrası katılımcılardan gelen talep üzerine yine gençlere yönelik 3 günlük Girişimcilik Kampı düzenlenecek.
08.11.2021 14:00:41

TRA2 Bölgesi illerinde; beşeri sermayeyi geliştirmek, gençler arasında girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, bölgeye katkı sunacak girişim fikirlerinin geliştirilmesi ve sosyal fayda yaratacak iş fikirlerinin oluşturulması amaçlarıyla düzenlenecek Kars Girişimcilik Kampı 18-29 yaş aralığındaki gençlerin başvurusuna açık olacak.

Kamp süresince alanında uzman eğitmenler tarafından;

- Girişimcilikte Temel Kavramlar,

- Girişimcilik Türleri

- Dünya'dan ve Türkiye'den Girişim Örnekleri,

- Ekip Çalışması ve Ekibin Önemi

- Sorun Analizi & Girişim Fikri Bulma

- İş Planı Oluşturma ve Sürdürülebilir Gelir Modeli Geliştirme

- Finansmana Erişim ve Destek Mekanizmaları

- Başvuru Formu Doldurma

- Etkili Sunum Teknikleri ve Yatırımcı Sunumu, konularında eğitimler verilecektir.

 

Farklı eğitim araçları ve metotlarının kullanılacağı ve yeni nesil girişimciliğin tüm yönlerinin aktarılacağı 3 günlük Girişimcilik Kampı’nda katılımcılar 3-4 kişilik ekipler halinde çeşitli girişim fikirleri geliştirme imkanı bulacaklardır. Katılımcılar, uygulamalı atölye süreçlerinde iş planı kanvası oluşturarak hem istihdamı destekleyecek hem de yerel kalkınmaya katkı sunacak iş modelleri geliştirebilecektir.

Eğitim kapsamında ulusal ve uluslararası girişimcilik ekosistemi hakkında da bilgi edinecek gençlere ayrıca etkili sunum teknikleri ve yatırımcı sunumu başlıklarında da eğitimler verilecektir. Finansmana Erişim ve Girişimcilik Destek Mekanizmaları konularında da bilgilendirilecek olan gençlerin kendi girişimlerini hayata geçirmeleri teşvik edilecektir.

Son Başvuru Tarihi 17 KASIM 2021 (Çarşamba) 23.59 olan Kars Girişimcilik Kampı hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız