- A + A
Haber Galerisi
SERKA SOSYAL GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ BAŞLIYOR
SERKA Sosyal Girişimcilik Eğitimleri
03.09.2021 09:36:32

Ajansımız, 8-17 Eylül 2021 tarihleri arasında Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Kars’ta gerçekleştirileceği eğitim programlarıyla gençlerin sosyal girişimcilik ile ilgili farkındalığının artırılmasını, illerimizde sosyal girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesini ve toplumsal kalkınmaya katkı sunacak sosyal girişimciler yetiştirilmesini sağlayacaktır.

Sosyal Girişimcilik Eğitimleri ile TRA2 Bölgesi’nde gençlerin sosyal girişimciliği tüm yönleriyle öğrenip kendi sosyal girişimlerini hayata geçirmeleri teşvik edilecektir. Başvuruda bulunan 18-29 yaş aralığındaki gençlerin dahil edileceği 2 günlük eğitim atölyelerinde gençlere, sosyal girişimcilik, sosyal sorumluluk, girişimcilik ile sosyal girişimcilik arasındaki farklar, sosyal inovasyon ve sosyal etki, sorun analizi ve yerel sosyal sorunlar, sosyal iş planı oluşturma ve sürdürülebilir gelir modeli geliştirme, sosyal finansman, etkili sunum teknikleri, kaynak geliştirme ve destek mekanizmaları konularında eğitimler verilecektir.

Düzenlenecek eğitimlerde ayrıca uygulamalı sosyal iş planı geliştirme oturumları düzenlenerek gençlerin, yerel sosyal sorunları çözen ve sosyal fayda yaratan sürdürülebilir iş modelleri geliştirmeleri sağlanacaktır. Bu oturumlarda 4-5 kişilik takımlar oluşturulacak; bu takımlardaki gençler Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Kars’taki sosyal sorunlara yönelik yenilikçi çözüm önerileri geliştireceklerdir. Ayrıca gençlerin, her bir ilin yerel değerlerini sosyal fayda ve ekonomik kalkınma odağıyla sosyal iş planına aktarmaları sağlanacaktır. Eğitimlere ek olarak bu takımlara uzmanlar tarafından Mentorluk Desteği sunulacaktır. Mentorluk sürecinde bu takımların sosyal iş modellerini hayata geçirmeleri için yönlendirmeler yapılacak; gençler çeşitli çevrimiçi eğitimlerle destekleneceklerdir.

Eğitimlere Kimler Katılabilir

Serhat Kalkınma Ajansı’nın faaliyet alanı olan TRA2 Bölgesi illeri Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde yaşayan (ikamet eden) ya da farklı illerde ikamet edip Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars’taki üniversitelerde okumakta olan 18-29 yaş aralığındaki tüm gençler eğitimlere katılabilir.

Eğitimlere Başvuru Şekli

Eğitimlere katılım sağlayacak tüm gençlerin https://forms.gle/xXanp9qRpu8jF3PF8

adresine başvuru yapmaları zorunludur. Başvuruda bulunmayan gençler eğitimlere katılım sağlayamayacaktır.

Eğitim Takvimi

İLLER

SON BAŞVURU TARİHLERİ

EĞİTİM TARİHLERİ

KARS

5 EYLÜL 2021 PAZAR (23.59)

8-9 EYLÜL 2021 (ÇARŞAMBA - PERŞEMBE)

ARDAHAN

8 EYLÜL 2021 ÇARŞAMBA (23.59)

11-12 EYLÜL 2021 (CUMARTESİ - PAZAR)

IĞDIR

11 EYLÜL 2021 CUMARTESİ (23.59)

14-15 EYLÜL 2021 (SALI - ÇARŞAMBA)

AĞRI

13 EYLÜL 2021 PAZARTESİ (23.59)

16-17 EYLÜL 2021 (PERŞEMBE - CUMA)

 

E-posta    : serkagirisim@gmail.com

İnstagram: serkagirisim

Twitter     :@SerkaSGG

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız