- A + A
Haber Galerisi
SERKA Sosyal Girişimcilik Kampı Başvuruları Başladı!
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından TRA2 illeri olan Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars’ta sosyal girişimciliğin geliştirilmesi, gençlere sosyal girişimciliğin tanıtılması, sosyal sorunlara sürdürülebilir çözümler üretilmesi ve Bölge kalkınmasına katkı sunulması amaçlarıyla başlatılan SERKA Sosyal Girişimcilik Günleri kapsamında "SERKA Sosyal Girişimcilik Kampı" düzenleniyor.
29.07.2022 16:13:13

9 - 12 Ağustos 2022 tarihleri arasında Kars'ta konaklamalı olarak gerçekleştirilecek programa TRA2 Bölgesi İlleri olan Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars'tan 18-29 yaş aralığındaki bireyler katılım sağlayabilecektir. Katılımcılar belirlenirken bu alana olan ilgi düzeyi, daha önceki benzer çalışmaları ve mevcut motivasyonları göz önüne alınacak. Başvurusu uygun bulunan katılımcıların yer alacağı eğitimlerde aynı zamanda uygulamalı fikir geliştirme oturumları yer alacak. Kamp programı süresince ekiplerin kendi fikirlerini sürdürülebilir iş modellerine kavuşturmalarına katkı sağlanacak. Ayrıca programda sürdürülebilir Sosyal Girişim fikri geliştiren her bir gruba mentorler tarafından danışmanlık sağlanacaktır.

 

Kars'ta gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek Sosyal Girişimcilik Kampı'nda katılımcılara;

- Sosyal Girişimciliğin Temel Kavramları,

- Dünya'dan ve Türkiye'den Sosyal Girişim Örnekleri,

- Girişimcilik - Sosyal Sorumluluk - Hayırseverlik ve Sosyal Girişimcilik Arasındaki Farklar,

- Sosyal İnovasyon ve Sosyal Etki,

- Sorun Analizi & Yerel Sosyal Sorunlar,

- İş Planı Oluşturma ve Sürdürülebilir Gelir Modeli Geliştirme,

- Sosyal Finansman ve Destek Mekanizmaları,

- Sosyal İş Modeli Kanvası,

- Başvuru Formu Doldurma

- Etkili Sunum Teknikleri ve Yatırımcı Sunumu, konularında eğitimler verilecek.

 

Program kapsamında ayrıca Sosyal Girişimcilik Zirvesi düzenlenecek ve kamp sürecinde fikir geliştiren takımların sunum yapmaları sağlanacak. Ağrı, Ardahan ve Iğdır'dan başvurusu kabul edilen katılımcıların konaklama, ulaşım ve yemek giderleri Serhat Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak. SERKA Sosyal Girişimcilik Kampı’na 3 Ağustos 2022 Saat:23.59’a kadar başvurular kabul edilecek.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız ...

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız