Fabrikada Galvaniz Tesisini Revize Etme, Teknoloji Yenileme, Kalite, Kapasite Arttırma Projesi
- A + A

Movsan Metal Plastik Madencilik İthalat İhracat Nakliye Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’ne ait olan “Fabrikada Galvaniz Tesisini Revize Etme, Teknoloji Yenileme, Kalite, Kapasite Arttırma” isimli proje İktisadi Gelişme Mali Destek Programı 3 kapsamında 2013-2014 yıllarında Iğdır ilinde uygulanmıştır.

Iğdır Organize Sanayi Bölgesinde 1.280 m2 si kapalı alan olmak üzere toplam 10.000 m2 alanda 2009 yılında faaliyete başlayan TSE, ISO belgelerine sahip firma 2010 yılından itibaren “Bu Dünya Bizim Kirletmeyelim” sloganıyla, çöp konteynerleri, tıbbi atık ve geri dönüşüm konteynerleri, iç ve dış mekân çöp kovaları imal ederek faaliyetlerini sürdürmektedir. Iğdır ve çevre illere satış ve pazarlama yapan firma yeterli makine ve ekipmana sahip olmadığı için satışı yapılan ürünlerin kalitesine yönelik gelen şikayet ve eleştirileri bertaraf etmek üzere Ajansa başvurmuş ve destek almaya hak kazanmıştır. Ajans hibe desteği ile birlikte Elektro statik toz boya fırını, 600 tonluk hidrolik sıvama presi, Sıcak daldırma kazanı, Yatay testere, Gaz altı kaynak makinesi alınmıştır. Ayrıca firma projeyle birlikte tanıtım katalogları, işletme tanıtım levhaları yaptırmıştır. Firma yine proje kapsamında alt yapısını yenileyerek küçük ölçekli tadilat ve yeni makine alanları açma işlerini tamamlanmıştır. Böylelikle firma daha kaliteli ürünler üretmeye başlayarak, hedef kitlesi olan Belediyeler ve Özel İdarelerden olumlu geri dönüşlerle birlikte hedef büyültmüş, Ardahan’dan Edirne’ye, Şırnak’tan Antalya’ya kadar nerdeyse ülkemizin dört bir yanındaki yerel yönetimlere satış ve pazarlama yapma fırsatı yakalamıştır.

Firma SERKA’dan aldığı hibe desteğiyle kalite ve kapasite artırımının yanı sıra %100 istihdam artışı da sağlayarak Gürcistan, Türkmenistan, Nahçivan, Irak ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de ihracat yapmaya başlamış ve önümüzdeki dönemde ihracat departmanını daha da geliştirerek yeni ülkelere ihracat yapmayı hedeflemektedir. Tüm bu gelişmelerle birlikte Movsan Metal Iğdır ilinde en çok vergi ödeyen üretici firmalar sıralamasında 3. sırayı alarak ilimizin öncü firmaları arasına girmiştir.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız