Büyük Patnos Otelinin Doğuşu Projesi
- A + A

Himpaş Ltd.Şti. firmasına ait olan “Büyük Patnos Otelinin Doğuşu” isimli proje İktisadi Gelişme Mali Destek Programı- 3 kapsamında 2013-2014 yıllarında Ağrı ili Patnos ilçesinde uygulanmıştır. Patnos, Ağrı ve Van illeri arasında ulaşım ve turizm yolları üzerinde bir konuma sahiptir. Bölgedeki turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve sürdürülebilirliğin sağlanması adına nitelikli konaklama tesislerine duyulan ihtiyacın karşılanması amacıyla 2013 yılında yapımına başlanan otel projesi Ajans desteği ile tamamlanmış ve 2014 yılında 6 katlı binada 48 odası ile hizmete açılmıştır.

Otel proje kapsamında temin edilen muhtelif sayıdaki yatak, yorgan ve benzeri eşyalarla konforlu odalara kavuşmuş, oturma grubu, televizyon ve masalar alınarak ortak yaşam alanları yaratılmış ve sanayi tipi ütü, kurutma tünelli çamaşır makineleri, otel otomasyonu aracılığıyla servis kalitesinin yükseltilmesi sağlanmıştır. Ayrıca proje kapsamında 8 kişi istihdam edilmiş, kalite belgesi alınmış ve internet sitesi ile tanıtım broşürleri yaptırılmıştır.

70 yatak kapasitesi ile bölgenin en büyük ve modern otelleri arasında yer alan otel için Patnos Bölgesi’ndeki turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve pazar ağını oluşturmak adına ulusal ve uluslararası acentelerle işbirlikleri sağlamıştır. Otelin online rezervasyon sistemi aktif olarak kullanılabilmektedir.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız