Plastik Su Termosu Ve Strafor İmalatı Kapasite Artırımı Projesi
- A + A

Demirhan İthalat İhracat Gümrük Kuyumculuk Petrol Ürünleri Gıda ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne ait olan “Plastik Su Termosu Ve Strafor İmalatı Kapasite Artırımı” isimli proje İktisadi Gelişme Mali Destek Programı-1 kapsamında 2011 yılında Ağrı ili Doğubayazıt ilçesinde uygulanmıştır. 1999 yılında kurulan firma gıda ticareti yanında ithalat ve ihracat yaptıktan sonra 2010 yılında günlük 1.500 adet su termosu ve 1.000 paket strafor imalat kapasitesi ile üretime başlamıştır. Plastik termos ile sert strafor, köpük kesim, EPS bardak ve ürünlerini imal eden firma 2011 tarihinde yürürlüğe girecek olan ve binalarda ısı yalıtımını zorunlu hale getiren yönetmelikle ısı yalıtım malzemelerine olan ihtiyacın artacağını öngörerek Ajans’a proje başvurusunda bulunmuştur.

Başarılı bulunan proje kapsamında plastik enjeksiyon makinesi, şişirme makinesi, strafor kesme makinesi, EPS kırma makinesi ve diğer yardımcı ekipmanlar alınarak modern bir üretim tesisi kurulmuştur. Firmanın istihdam sayısı mevsimsel olarak dalgalanmakla beraber bazı aylarda 20 kişiye kadar ulaşmaktadır. Üretilen ürünler başta Ağrı olmak üzere Doğu Anadolu ve bazı batı illerine pazarlanmaktadır.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız