Tarihin Kurtarılıp Turizme Kazandırılması Projesi
- A + A

Abdurrahman Alınak’a ait TRA2-11-İGMD002/067 referans numaralı “Tarihin Kurtarılıp Turizme Kazandırılması” başlıklı proje İktisadi Gelişme Mali Destek Programı -2 kapsamında 2012-2013 yıllarında Kars il merkezinde uygulanmıştır.

1992 yılında inşaat-taahhüt ve turizm alanlarında faaliyet göstermek üzere kurulan firma 2006 yılında Kars ilindeki tarihi yapıların restorasyonlarına yönelik çalışmalara başlamıştır. 2011 yılında Kars merkezde yer alan ve bir zamanlar doğum evi ve sonrasında hekim evi olarak kullanılmış olan atıl bina firma tarafından otel yapmak üzere hazineden devralınmıştır. Toplam kullanım alanı 1.510 m2 olan yapı Ajans desteğiyle baştan aşağıya ahşap ağırlıklı olarak yenilenerek 24 oda 48 yatak kapasitesi ile Cheltikov Otel adıyla hizmete açılmıştır.

Proje kapsamında oteli tanıtıcı internet sitesi, yönlendirici tabelalar ile tanıtım broşürleri yaptırılmış ve otel çalışanlarına eğitim verilmiştir.

Bu kuruluşun Aydınlatma Metni, Kişisel Veri İşleme ve Koruma, Ticari Elektronik İleti İzni, Kişisel Veri Saklama ve İmha ve KVKK Hak Bildirgesi metinleri hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız